Amit riasztórendszerről tudni érdemes
A riasztó rendszerek a következő részekből állnak:
Mozgásérzékelő: általában az emberi test hőkibocsájtását figyeli a védett területen. Amennyiben a megengedettől eltérő változást észlel, jelzést küld a riasztórendszer központjába. Az érzékelő az emberi szem által nem érzékelt infra tartományt figyeli. Mivel az infra sugárzás nem hatol át a normál üvegen, így a mozgásérzékelők nem érzékelik az ablakokon, ajtókon kívüli területeket, ezért a külső mozgás nem zavarja őket.
Kisállat védett mozgásérzékelő: kiszűri a kisebb háziállatok (kutya, macska, tengeri malac...) mozgását. Ezek használatával akkor is be tudja kapcsolni a riasztórendszerét, ha a védett területen bellül házi kedvencek mozognak.
Nyitásérzékelő: a nyílászárók kinyitását érzékeli.
Központ. a riasztórendszert irányítja, ellenőrzi. Ide érkeznek a mozgásérzékelők, nyitásérzékelők, üvegtörés érzékelők, füstjelzők... jelzései. A központ indítja riasztáskor a szirénákat és a telefonos értesítést.
Kezelő: A kezelőről lehet a riasztórendszert ki és bekapcsolni, valamint programozni. A kezelőn elhelyezett visszajelzők a riasztórendszer üzeneteit, álapotát mutatják a felhasználó felé.
Kültéri fény- és hangjelző: Riasztáskor nagyon erős szirénázással és villogással jelez. Általában olyan magasra helyezzük el, hogy létra nélkül ne lehessen elérni. Amennyiben megpróbálják leütni, lefeszíteni, kinyitni, a kültéri sziréna azonnal elindítja a teljes rendszer riasztását.
Beltéri fény-és hangjelző: Funkciója hasonló a kültérihez, de ezt mindig a védett téren bellül helyezzük el, így nem lehet riasztás nélkül megközelíteni, hatástalanítani.
Szabotázs védelem: A riasztórendszer központjának, érzékelőinek, szirénájának és vezetékeinek külső, roszindulatú behatás elleni védelme. Cégünk kizárólag olyan riasztórendszereket kivitelez, melyeknél szabotázsvédelemmel vannak ellátva.
Vezeték nélküli rendszer: olyan riasztó rendszer, ahol a rendszer elemei (központ, érzékelők, kezelő, sziréna, távirányító...) nem vezetékekkel, hanem rádió jelekkel kapcsolódnak egymáshoz. A rádiós riasztók kivitelezése gyorsabb, nincs vezetékezés, és ha egy érzékelőt, kezelőt később más helyre kell rakni (pl. a lakás átépítése miatt), akkor sem kell újból vezetékezni, mint a vezetékes riasztórendszerek esetén. Az érzékelőt csak át kell rakni az új helyre.
Akkumulátor: A riasztórendszer központjába és a kültéri hang- és hangjelzőbe használjuk. Használatával áramkimaradás vagy a vezetékek sérülése, elvágása esetén is működőképes marad a riasztó rendszer.
Kód: általában 4 vagy 6 jegyű szám. A kezelőn a kódot beütve be vagy kikapcsolni, illetve programozni lehet a riasztót.
Gyorsélésítés: a riasztórendszer kezelőjének egy speciális gombja, amellyel a riasztórendszer beélesíthető, de amivel kikapcsolni nem lehet.
Fisotech riasztórendszer: a Fisotech az egyik vezető GSM riasztó magyarországon. Vezeték nélküli kivitelben kapható. Ipari és otthoni felhasználásra egyaránt alkalmas. A GSM Riasztó rendszer magyar hangal és magyar nyelvű kezelőfelülettel, magyar nyelvű appal rendelkezik.